top of page

  >>  PRODUKTY  >>  KOŁNIERZE OGNIOCHRONNE  >>  ZESTAW MONTAŻOWY CC S

ZESTAW MONTAŻOWY CC S

KOŁNIERZ OGNIOCHRONNY

DOKUMENTY DO POBRANIA

  • Instrukcja montażu CarboCollar CC S 110

  • Instrukcja montażu CarboCollar CC S 200

  • Broszura informacyjna CarboCollar CC

DANE TECHNICZNE PRODUKTU

DOKUMENTY WPROWADZAJĄCE PRODUKT

  • Europejska Aprobata Techniczna: ETA-16/0189, (25/09/2023)

  • Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych: 1488-CPR-0579/W

  • Europejska Deklaracja Właściwości Użytkowych: DoP CC-009-1-2023-06-02

  • Klasa odporności ogniowej: do EI 180 C/U, U/C

  • Reakcja na ogień: B-s2, d0

  • Kolor: srebrny

  • Klasa środowiska: Z2

  • Zakres temperatury przechowywania: od +5°C do +30°C

  • Okres trwałości do aplikacji: brak limitu, nie dłużej niż 24 miesiące

  • Opakowanie handlowe: 1 sztuka

1.png

Stalowa obudowa segmentowa

2 mb dla CC S 110; h=60 mm
2 mb dla CC S 200; h=60 mm

2.png

Wkład pęczniejący

2mb 60 x 6,5 mm dla CC S 110
7mb 60 x 4 mm dla CC S 200

3.png

Elementy mocujące

30 szt. dla CC S 110
18 szt. dla CC S 200

4.png

Elementy łączące

15 szt. dla CC S 110
3 szt. dla CC S 200

Dostępne są dwa zestawy: Zestaw CC S 110 służący do budowy kołnierzy ogniochronnych CarboCollar 110 i mniejszych wymiarów oraz Zestaw CC S 200 pozwalający zbudować kołnierze ogniochronne CarboCollar CC 200 i mniejsze rozmiary o wysokości 60 mm. Zestawy pozwalają również na budowę kołnierzy ogniochronnych w formie otwartej znajdujących zastosowanie na kolanach i łącznikach rur oraz kołnierzy ogniochronnych zamkniętych do zabezpieczania kilku rur obok siebie. Prawidłowo zbudowane kołnierze ogniochronne CarboCollar CC z obudową segmentową S spełniają wymagania ETA i są idealnym rozwiązaniem w sytuacji kiedy mamy do zabezpieczenia wiele rur o różnych średnicach lub wymagane jest zabezpieczenie umieszczone na kształtce rury.

Kołnierz ogniochronny CarboCollar CC z obudową segmentową S dostarczany jest w postaci zestawów umożliwiających każdej osobie przeszkolonej, oraz posiadającej Licencję Wykonawcy Carboline Polska na samodzielne wykonanie kołnierzy zgodnie z załączoną instrukcją producenta.
Z zestawów CarboCollar CC z obudową segmentową S można łatwo i szybko złożyć potrzebne rozmiary kołnierza ogniochronnego CarboCollar CC, w miejscu jego montażu na rurze (na przykład na placu budowy). Wystarczy odłamać wskazaną w poniższej tabeli odpowiednią ilość segmentów obudowy segmentowej, na jej końcach przyłączyć elementy łączące, oraz na odpowiednich segmentach obudowy zamontować elementy mocujące (liczba elementów mocujących zależy od rozmiaru kołnierza ogniochronnego). W tak złożonej obudowie należy umieścić wkład pęczniejący i gotowe. W przypadku kołnierzy ogniochronnych 125 i większych wkład pęczniejący najpierw owijamy na rurze a w następnej kolejności zakładamy na niego przygotowaną obudowę segmentową. Szczegółowy schemat montażu znajduję się w kartonie, w załączonej do zestawów instrukcji. 
Kołnierze ogniochronne są dostarczane bez łączników rozporowych. Gotowy zmontowany kołnierz ogniochronny umieszcza się wokół rury, zamyka, a następnie przymocowuje do przegrody za pomocą łączników których liczbę podano w tabeli. Przy budowie i montażu kołnierzy ogniochronnych należy ściśle przestrzegać zapisów zawartych w instrukcji montażu CC-IM1 / CC-IM2 dołączonej do kołnierza ogniochronnego.
 
UWAGA:
Łączniki stalowe są odrębnym produktem i są dostarczane z zestawem na zamówienie.

Kołnierze ogniochronne CarboCollar CC z obudową segmentową S przeznaczone są do wykonywania ogniochronnych uszczelnień przejść instalacyjnych przez ściany lub stropy, przez które przechodzą rury o średnicy ≤ 160 mm wykonane z:

  • tworzyw sztucznych (PVC, PP, PE-HD, PE, ABS, SAN+PVC),

  • miedzi, stali i żeliwa w izolacji palnej lub rury wykonane z:

  • PVC z kablami z izolacją PVC biegnącymi wewnątrz rury PVC, - PVC z rurami PP biegnącymi wewnątrz rury PVC izolowane otuliną z pianki elastomerycznej (FEF – np. Kaflex, Armaflex).

Grubości przegrody przez które przeprowadza się instalacje powinny być nie mniejsze niż:

  • 100 mm - ściany sztywne, z betonu komórkowego, cegły palnej, dziurawki lub kratówki,

  • 125 mm - ściany elastyczne, ściany z betonu komórkowego, cegły pełnej, dziurawki lub kratówki,

  • 150 mm - ściany z betonu komórkowego, cegły palnej, dziurawki lub kratówki,

  • 150 mm - stropy - z betonu lub betonu zbrojonego.

Grubości przegrody przez które przeprowadza się instalacje powinny być nie mniejsze niż:

  • 100 mm - ściany (elastyczne) szkieletowe z płyt kartonowo-gipsowych typu F lub DF,

  • 125 mm - ściany elastyczne, ściany z betonu komórkowego, cegły pełnej, dziurawki lub kratówki,

  • 150 mm - ściany z betonu komórkowego, cegły palnej, dziurawki lub kratówki,

  • 50 mm - stropy - z betonu lub betonu zbrojonego.

Odczytaj z poniższej Tabeli (kolumna 3) właściwą długość obudowy segmentowej dla danej średnicy kołnierza i odłam ją
Załóż elementy mocujące na odpowiednie segmenty obudowy stalowej od spodu i zagnij końcówki kleszczami. Numery segmentów są podane w Tabeli „dane montażowe dla Kołnierzy ogniochronnych okrągłych„ (Kolumna 7)
Załóż na jednym końcu obudowy zapinkę mocującą klamrę i zapinkę ze slotem montażowym na ostatnim segmencie obudowy. Te elementy zamontuj na wierzchu obudowy, odwrotnie do uchwytów mocujących i zagnij końcówki
Odczytaj z poniższej tabeli „Kołnierze ogniochronne okrągłe CarboCollar - dane montażowe” (kolumna 4) odpowiednią długość wkładu pęczniejącego dla danej średnicy
i odetnij go nożykiem
Umieść wkład pęczniejący we wcześniej przygotowanej stalowej obudowie kołnierza ogniochronnego
z zamontowanymi uchwytami mocującymi oraz klamrami spinającymi
i nadaj całości okrągły kształt. Naklej etykietę i wpisz rozmiar kołnierza ogniochronnego

W przypadku zestawu montażowego CC S – 200 do budowy kołnierzy ogniochronnych z obudową segmentową S w zakresie od 125 do 200 wkład pęczniejący najpierw należy owinąć czterokrotnie na rurze a następnie założyć na niego przygotowaną obudowę segmentową kołnierza ogniochronnego

KOŁNIERZE OGNIOCHRONNE CARBOCOLLAR CC Z OBUDOWĄ SEGMENTOWĄ S DANE MONTAŻOWE DLA KOŁNIERZY OKRĄGŁYCH:

Odczytaj z poniższej Tabeli (kolumna 3) właściwą długość obudowy segmentowej dla danej średnicy kołnierza ogniochronnego
i odłam ją.
Załóż elementy mocujące na odpowiednie segmenty obudowy stalowej od spodu i zagnij końcówki kleszczami. Numery segmentów są podane w Tabeli „Dane montażowe dla kołnierzy ogniochronnych w kształcie u” (Kolumna 7)
Odczytaj z poniższej tabeli „Kołnierze w kształcie U CarboCollar – „dane montażowe dla kołnierzy ogniochronnych w kształcie u” (kolumna 4) odpowiednią długość wkładu pęczniejącego dla danej średnicy i odetnij go nożykiem
Umieść wkład pęczniejący we wcześniej przygotowanej stalowej obudowie kołnierza ogniochronnego z zamontowanymi uchwytami mocującymi i nadaj całości okrągły kształt
Tak przygotowane kołnierze ogniochronne nadają się idealnie do montażu na kolanach rur

KOŁNIERZE OGNIOCHRONNE CARBOCOLLAR CC Z OBUDOWĄ SEGMENTOWĄ S DANE MONTAŻOWE DLA KOŁNIERZY W KSZTAŁCIE U:

Za pomocą jednego kołnierza ogniochronnego zamkniętego CarboCollar CC z obudową segmentową S możliwe jest wykonanie zabezpieczeń kilku rur prowadzonych razem.
W tym przypadku elementy spinające kołnierz ogniochronny zawsze powinny znajdować się na dłuższym, płaskim boku kołnierza ogniochronnego. Na szczytach owalnej części kołnierza ogniochronnego zawsze należy zamontować po jednym elemencie mocującym. Na płaskich bokach kołnierza ogniochronnego zawsze powinny znaleźć się minimum po 2 elementy mocujące na każdą rurę umieszczone naprzeciw siebie. Tak zbudowane kołnierze ogniochronne umożliwiają:

 

  • wykonanie zabezpieczenia jednym kołnierzem ogniochronnym 2 rur PP prowadzonych razem obok siebie o średnicach do 50mm włącznie

  • wykonanie zabezpieczenia jednym kołnierzem ogniochronnym wiązki 3 rur PP prowadzonych razem o średnicach do 75mm włącznie

  • wykonanie zabezpieczenia na zestawie do 5 rur PP, PEHD, PVC prowadzonych razem obok siebie o średnicach: PVC do 40mm włącznie, PEHD do 40mm włącznie, PP do 50mm włącznie

 
Uwaga:
Kołnierze ogniochronne CC – 200 z obudową segmentową S mogą zastępować wyłącznie kołnierze ogniochronne CarboCollar CC 200 z obudową ciągłą o wysokości 60 mm. W praktyce kołnierze ogniochronne CC 200 z obudową segmentową S mogą być zastosowane tylko do niektórych rur o średnicy 200 mm i wszystkich rur od średnicy 160 mm zgodnie z danymi zawartymi w tabelach dla kołnierzy ogniochronnych CarboCollar CC z obudową ciągłą.

CarboCollar CC z obudową segmentową S jest przeznaczony także do montażu kołnierzy ogniochronnych otwartych o kształcie U, umożliwiających wykonanie zabezpieczenia na kolanach rur palnych. W tym przypadku nie stosujemy klamer spinających. 
Ważne jest by zawsze na pierwszym i ostatnim segmencie obudowy stalowej zostały założone uchwyty mocujące. Rozmieszczenie pozostałych uchwytów mocujących należy wykonać zgodnie z powyższą Tabelą (kolumna 7).
Przy doborze odpowiedniego kołnierza ogniochronnego należy pamiętać by jego średnica była zawsze większa lub równa zewnętrznej średnicy kolana rury. Kołnierz ogniochronny może również zastępować kołnierze ogniochronne CC w omawianym powyżej zakresie.

MONTAŻ KOŁNIERZA OGNIOCHRONNEGO CARBOCOLLAR O KSZTAŁCIE U NA KOLANIE RURY PVC

Budowa kołnierza ogniochronnego CC S o kształcie okrągłym:

Przeznaczenie:

Opis techniczny:

Opis techniczny
Przeznaczenie
Budowa CC S kształcie okrągłym:

Zestaw montażowy CarboCollar CC z obudową segmentową S:

Zestaw CC S

Budowa kołnierza ogniochronnego CC S o kształcie U:

Kołnierze ogniochronne dla kilku rur prowadzonych razem:

Budowa CC S kształcie U:
Kilka rur prowadzonych razem

Kołnierze ogniochronne CarboCollar o kształcie U:

CarboCollar o kształcie U
bottom of page